“Türk Sineması Doğru Yolda”

Ünlü sinema oyuncusu Stela Gabriela Omer, Skyreporter Dergisi’ne konuştu:

90’lı yıllarda birbirinden başarılı projelere imza atan manken-oyuncu Stela Gabriela Omer, Türk sinemasının doğru yolda olduğunu, TV dizilerinin sinemaya olan ilgiyi azalttığına inanmadığını söyledi. Türk sinemasının dünyada hak ettiği yerde olmamasına rağmen, kısıtlı imkanlarla büyük başarılar elde ettiğini vurguladı.

Bir dönem podyumların ve setlerin  vazgeçilmez ismi, aktrist Stela Gabriela Omer

Düzgün fiziği, sarışın ve renkli gözleriyle podyumların ve setlerin aranan ismi haline gelen Stela Gabriela Omer, Türk sinemasının dünyada hak ettiği yerde olmamasına rağmen, kısıtlı imkanlarla büyük başarılar elde ettiğini vurguladı.

Yılmaz Erdoğan ve Haluk Bilginer’in Başarısı

Stela Gabriela Omer, “Gerek yeni yetişen oyuncular, gerekse Ülkemizin marka isimleri dünyada Türkiye’nin gururu olmayı başardılar. Türk dizileri Latin Amerika’da, Arap ülkelerinde izlenme rekoru kırıyorsa, geçtiğimiz yıllarda Yılmaz Erdoğan Avustruralya’nın Oskarı sayılan ödülü kazanıyorsa ve Russel Crowe gibi bir dünya starı The Water Diviner filmi için adeta başrol gibi rol için Erdoğan’ı seçtiyse, genç oyuncuların bu başarıdan ilham alması gerekir, çünkü  hiç bir şey imkansız değildir. Yine aynı şekilde, kendisinden çok şey öğrendiğim ve bir TV dizisinde birlikte rol aldığım Haluk Bilginer’e de ayrı bir not düşmek gerekir. Bilindiği gibi, Haluk Bilginer, 2019 Uluslararası Emmy Ödüllerinde ‘En iyi Erkek Oyuncu’ ödülünü kazandı ve böylece yalnız kendi ismini değil, Türk oyuncu olarak da Ülkemizin adını tüm dünyaya duyurdu. Bunlar sıradan başarılar değildir” diyen oyuncu, bir süredir sinemanın dışında olduğunu ama gelişmeleri yakından takip ettiğini vurguladı.

Stela Gabriela Omer, kariyerinde en büyük şansının çok kaliteli ve nitelikli oyuncularla aynı seti paylaşmak olduğunu vurguladı.

Setlerde ve podyumlarda fırtınalar estiren dönemin ünlü oyuncusu, yoğun geçen oyunculuk ve mankenlik hayatının kendisini yorduğunun altını çizerek, “Daha sakin bir hayatı seçtim, aileme ve kızlarıma daha çok vakit ayırmak bana iyi geldi. Show dünyası gecesi gündüzü olmayan bir alan, eğer bütün ilgi gittiğiniz her yerde sizin üzerinizde ise, başta gururunuzu okşarken bir süre sonra yorulduğunuzu hissediyorsunuz… “ dedi.

Düzgün Fiziği ve Mükemmel Türkçesi

Rumen asıllı Türkiye vatandaşı olan ve Türkçesi ile adeta parmak ısırtan Stela Gabriela Omer, kariyerinde en büyük şansının çok kaliteli ve nitelikli oyuncularla aynı seti paylaşmak olduğunu vurguladı. Hala düzgün fiziği ve görünümüyle hayranlık uyandıran oyuncu, bol bol spor yaptığını, yalnız bedensel değil, ruhsal anlamda da beslenmesine büyük özen gösterdiğini belirtti.

“Hayranı olduğum Büyük Atatürk’ün dediği gibi, ‘sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’, benim hayat prensibim; önce sağlık, o olmazsa gerisi boş”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.