2021’de Rekorları Kimseye Bırakmayacağız

Türkiye’nin en kritik bölgesinde, başarılı belediyecilik örneklerinden birini sunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, tüm olumsuzluklara rağmen kenti Expo 2021’e hazırlıyor. Medeniyetler Bahçesi temasıyla Expo 2021’de boy gösterecek olan Hatay, bu sayede dünya pazarına açılacak,  ayrıca kültürel, turizm sosyal ve ekonomik değerlerini tüm dünya ülkelerine tanıtma fırsatı bulacak.

Sayın Başkan öncelikle sizin nezdinizde onursal başkanı olduğunuz Hatayspor’u kutluyoruz.

Teşekkür ederim. Artık başarılarımızı Süper Lig’de sürdüreceğiz. Hatay yalnız futbolda değil, genel olarak sporda başarılı bir kenttir. Şu anda hem basketbol hem satranç hem de işitme engelli futbol takımlarımız süper liglerde mücadele ediyor. Hatayspor da bunlara eklendi. Artık Hatay, spor, tarih ve kültür şehridir. Hatay her alanda süper ligi hak eden bir kenttir.. Bu şampiyonlukta emeği geçen yöneticilerimizi, teknik direktörlerimizi ve ekiplerini, futbolcularımızı ve bizi kar kış demden hiçbir koşulda yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu şampiyonluk Hatayspor taraftarına, Hataylılara ve Hatayspor’a sempati duyan herkese hayırlı olsun. Zor oldu ama bir hafta erken ilan ettiğimiz şampiyonluk bize çok yakıştı. Tüm bu başarıların temelinde sistemli planlama yatıyor. Yani burada bireysel bir başarı yok. Önemli olan sistem kurmak, inanmak ve istikrarı sağlamak.

Tüm bu başarıların temelinde sistemli planlama yatıyor. Yani burada bireysel bir başarı yok. Önemli olan sistem kurmak, inanmak ve istikrarı sağlamak.

Peki böyle bir şehirde belediye başkanlığı yapmak kolay mı zor mu?

Bu nereden baktığınıza bağlı olarak kolay da olabilir zor da olabilir… Türkiye’nin en kritik bölgesinde, son derece renkli bir halk kesimi ve 500 bin civarında Suriyeli sığınmacının yer aldığı aslında dünyanın dikkatinin üzerinde olduğu bir şehirdir Hatay. Bizim hizmet anlayışımız, bize oy versin ya da vermesin, hangi etnik kökenden olduğuna bakmaksızın hizmet götürmek üzerine kuruludur. Herkese eşit gözle bakıp, onları sevgiyle kucakladığınız zaman Hatay yönetilmesi kolay bir şehirdir ama partizanlık, farklı renklere farklı yaklaşım sergileyerek iş yaparsanız zor bir kent oluverir… Herhalde bizim herkesi kucaklama tarzımız, iki kolumuzu da açmamız, hizmette fark gözetmememiz bu sonucu doğuruyor ve zoru kolay kılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.