KKTC’nin En Başarılı Turizm Yatırımı: Korineum Golf & Beach Resort

KKTC’nin ilk ve tek golf sahası Korineum Golf & Beach Resort, 13.kuruluş yılına girdi. 2007 yılında kapılarını misafirlerine açan tesis, gerek konumu gerek çim kalitesi gerekse de geleneksel Türk misafirperverliği ile konuklarını ağırlarken Kuzey Kıbrıs’ın yurt dışında en iyi tanınan tesislerinin başında geliyor.

Skyreporter Dergisi’nin okuyucuları arasında düzenlenen geleneksel Business Challenge 2019’da KKTC’nin En Başarılı Turizm Yatırımı olarak ödüle layık görülen Korineum Golf & Beach Resort ve Günay Çerkez adına plaketi Satış ve Pazarlama Direktörü Fulya Karademir aldı.

Tesisin sahibi ve kurucusu KKTC’nin önde gelen ve sevilen iş insanı Günay Çerkez, her fırsatta “Bu gurur yalnız benim değil, tüm Kuzey Kıbrıs halkınındır” diyor. Günay Çerkez’den biraz söz etmeden geçmek olmaz.

Çerkez, İnşaat sektöründen turizm ve iletişim alanlarına kadar KKTC’de hep ilklere başarıyla imza attı. KKTC’nin ilk Uluslararası Golf Sahası Korineum Golf & Country Club’ün dışında, Korman Construction Ltd.,Airtech Ltd. ve Wintersun Developments Ltd. isimli şirketlerin ortaklarından… Bir dönem KKTC Ticaret Odası Başkanlığı da yapan Günay Çerkez, Rauf Denktaş’ı dinlemeyip İngiltere’de kalmaya devam etse, belki de Kuzey Kıbrıs’ın birçok alanda gelişimine bu kadar katkısı olmayacaktı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir