Türkiye Alman Nolte’nin En İyi Pazarlarından

Türkiye’deki ilk mağazasını 2009 yılında yine aynı bölgede açan Nolte, bu yıl Ülkemizde 11.yılını kutluyor.

Skyreporter/Özel

Türkiye’nin en büyük ithal mutfak mobilya markası Nolte, Etiler’de geçen yıl açtığı showroom ile fark yaratıyor.

Kısa sürede Türkiye’nin en büyük ithal mutfak mobilya markası haline gelen Alman devi, Etiler’deki mağazasında müşterilerini adeta 5 yıldızlı otel konforunda ve güler yüzle karşılarken ev yapımı sıcak çikolata, kek, çörek ikram ediyor. Hatta bazı müşteriler, işe giderken uğrayıp, ‘poğaçalar çıktı mı?’ diye soruyor. 

1 asra yaklaşan deneyimi (91 yıl), teknolojisi, kendine özgü tasarımları, fonksiyonel ürünleriyle yalnız Almanya’da değil, Avrupa’da da trendleri belirleyen mutfak markalarından biri olan Nolte, 750 milyon EU’luk cirosu ile Alman ekonomisine ve istihdamına katkı sağlıyor. 60 farklı ülkeye ihracat yapan Alman markası için Türkiye pazarı en iyi ciro yaptığı ilk beş ülke arasında yer alıyor.

Markanın Türkiye ayağının başındaki isim Sebahattin Gürel, 2009’dan beri Nolte’nin Türkiye operasyonlarını yönetiyor. Anadolu’dan Almanya’ya giden gurbetçi bir ailenin temsilcisi olan Gürel, 4. Jenerasyon Nolte ailesinin yönettiği Holding’in Türkiye operasyonları için binlerce yetenekli genç arasından seçilmiş, sıkı bir kurum içi eğitimden sonra Türkiye ofisinin başına geçmiş, o da bugüne kadar kendisine güvenenleri mahcup etmemiş.   Almanların en sevdiği iki özellik; istikrar ve disiplini 10 yıldır başarıyla uygulayarak Nolte’yi Türkiye’de inişli çıkışlı grafik izleyen tüm diğer ithal markalar arasında güvenli bir noktaya taşıyan Gürel, ürünün kalitesine kendi yönetim becerisini de ekleyerek markanın Türkiye’de tutulmasında önemli pay sahibi olduğu biliniyor. Her ne kadar Gürel, “Ürün kendini satıyor” dese de, satış pazarlama stratejileri ve hizmet ve personel kalitesin de ürünün pazardaki konumunu belirlediği bilinen bir gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir