Kadın İstihdamı, Kalite ve Karlılık Getirir

Skyreporter/Özel

Kadın istihdamı, iş gücüne katılımı konusunda ülkemizdeki birçok şirketten ayrıştığı göze çarpan Lila Group, kadınların şirketin büyümesine, gelişmesine büyük katkısı olduğuna inanıyor.

Lila Group CEO’su Alp Öğücü, “Kadın, elinin değdiği sektörlerde fark yaratıyor, aldığı her pozisyonda doğası gereği yalnızca çalışmanın ötesine geçerek pek çok katma değer sunuyor” dedi. Her yıl ihracat rekorları kıran ve dünyanın dört bir yanına ürün satan Lila Group CEO’su Alp Öğücü, Skyreporter’e istihdamda kadının yeri ve aile şirketi olmanın avantajları konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kadınların iş hayatındaki yeri, önemi ve verimliliği konusundaki düşünceleriniz nelerdir?

Lila Group olarak, bu konu oldukça önemsediğimiz bir konu… Perakende ve tüketim malları sektöründeki üst düzeyde görev yapan kadın sayısını artırma yönünde farkındalık yaratmak isteyen uluslararası bir dernek olan LEAD Network’un Türkiye’de kurumsal üyesiyiz. Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerden biri olan tekstil sektöründe kadın çalışan sayısı genel olarak yüksek seyrediyor; ancak yönetsel boyutlarda maalesef henüz yeterli seviyede değil. Aynı şekilde üretim ve hızlı tüketim sektöründe de benzer bir durum söz konusu.

Özellikle Satış Departmanı’nda kadın satış temsilcisi olan ve bundan 6 yıl önce bile kadın Satış Bölge Müdürleri çıkaran bir firma olarak kadınların iş dünyasındaki öneminin ve yarattıkları katma değerin farkındayız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.