“Armania Aslında Bir Aşk Hikayesi”

Piyasaya yeni çıkan Armania isimli romanın yazarı Burak Çiçek  ilk röportajını Skyreporter Dergisi’ne verdi: Burak Çiçek: Aşkın varlığını, mahiyetini unutan insanoğluna bugünün dünyasında masalsı duyguların var olabileceğini anımsatıyor. Yazmaya... Read more »

Yeni Politik Dengelerde Yenilebilir Enerjinin Rolü

Dünyanın önemli jeopolitik noktalarından biri olan Türkiye, yenilenebilir enerji atağı ile milli ve tam bağımsız ekonomi sürecini de başarıyla yürütüyor. Rüzgar, güneş, jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynak üretimine yatırım... Read more »

Grip ve zatürre aşısı yapılmalı mı?

Koronavirüs sürerken grip mevsimi başladı, akıllarda bu soru var: Aşı yaptıralım mı? Koronavirüs salgını dünya genelinde yeniden yükselişe geçince sonbaharla birlikte beklenen grip ve zatürre salgınlarına karşı nasıl korunacağımız... Read more »

“İHA teknolojisinde Türkiye’nin gerisindeyiz”

Rusya’da yayınlanan askeri sanayi dergisi Voenno-Promışlennıy Kuryer, insansız hava aracı teknolojisinde  ABD’nin gerisinde kaldıklarımı savunarak bu durumu eleştirdi. Dergide çıkan değerlendirmede, “Türkiye’nin bile bu alanda Rusya’dan ileride olduğu ve... Read more »

Skyreporter Temmuz-Ağustos Sayısı Dmags.net’te

Read more »

İŞ YAPMAK İÇİN EN İYİ İMKANLARA SAHİP ÜLKELER BELLİ OLDU

İş yapmak için en iyi olan ülkeler açıklanırken, 2020 verilerine göre farklı kıstaslardan geçerek birinci sıraya yerleşen ülkenin Yeni Zelanda olduğu görüldü. En iyi iş yapılan ülkelerde yüksek şeffaflığa... Read more »

MAVİ BAYRAKLI PLAJ SAYISINDA 3’ÜNCÜ OLDUK

2019 yılı uluslararası mavi bayraklı plaj sayıları belli oldu. Türkiye’nin 463 adet mavi bayraklı plajı olduğu görüldü. Listenin ilk sırasında yer alan ülke ise İspanya olarak kayıtlara geçerken, 566... Read more »