Türk sanayisi için dönüm noktası

Universal Robots, 8-11 Haziran tarihlerinde en önemli sektör fuarlarından biri olan WIN EURASIA 5G özel alanında, ilk defa cobot ve 5G teknolojisi ile insan robot etkileşimini gerçekleştirdi.  Dünyanın her... Read more »

Yenilenebilir Enerjide Teknoloji Kullanımı

Yenilenebilir Araştırmaları Derneği (YENADER) Genel Sekreteri Doç. Dr. Füsun Tut Haklıdır: Yenilenebilir enerji teknolojilerinin kullanımı ise artık çok daha önemli bir noktaya geldi. 2023-2026 arası geçiş dönemi ardından AB... Read more »

Konut Satışta Rekor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kasım ayına ilişkin konut satış istatistiklerini yayımladı. Verilere göre Kasım’da satışlar bir önceki yıla göre yüzde 59 arttı. İpotekli konut satışlarında 14 ayın en yüksek... Read more »

Business Challenge 2021

Read more »

Divan Bodrum Sezonu Yeniliklerle Açıyor

Birbirinden farklı altı kategorideki 60 odasıyla hizmet veren Divan Bodrum, otel genelinde yapılan yenileme çalışmaları kapsamında, misafirleri için keyifli bir atmosfer yarattı. Odalardan restoranlara, ortak alanlardan tenis kortlarına kadar,... Read more »

Toplumda Yapay Zeka Algısı

Avrupa Birliği’nin, kendi sınırları içerisinde, yapay zeka kullanımını katı bir şekilde düzenlemeye yönelik son önerileri, büyük olasılıkla yapay zeka gelişimi üzerinde önemli sonuçlar doğuracak. Yönergeler, yapay zekanın potansiyeli nedeniyle... Read more »

Tek Çıkış Yolu: Eğitim ve Bilimsel Araştırma

Kalifornya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Ufuk Taneri’den Covid19’un yansımaları üzerine  Skyreporter Dergisi’ne özel açıklamalar: Alanında dünya çapında konuma sahip Prof.Dr. Ufuk Taneri, “Pandeminin Etkilerinin Giderilmesi Zor Olacak! Bu süreçte,... Read more »