Divan Bodrum Sezonu Yeniliklerle Açıyor

Birbirinden farklı altı kategorideki 60 odasıyla hizmet veren Divan Bodrum, otel genelinde yapılan yenileme çalışmaları kapsamında, misafirleri için keyifli bir atmosfer yarattı. Odalardan restoranlara, ortak alanlardan tenis kortlarına kadar,... Read more »

Toplumda Yapay Zeka Algısı

Avrupa Birliği’nin, kendi sınırları içerisinde, yapay zeka kullanımını katı bir şekilde düzenlemeye yönelik son önerileri, büyük olasılıkla yapay zeka gelişimi üzerinde önemli sonuçlar doğuracak. Yönergeler, yapay zekanın potansiyeli nedeniyle... Read more »

Tek Çıkış Yolu: Eğitim ve Bilimsel Araştırma

Kalifornya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Ufuk Taneri’den Covid19’un yansımaları üzerine  Skyreporter Dergisi’ne özel açıklamalar: Alanında dünya çapında konuma sahip Prof.Dr. Ufuk Taneri, “Pandeminin Etkilerinin Giderilmesi Zor Olacak! Bu süreçte,... Read more »

“Türk Sineması Doğru Yolda”

Ünlü sinema oyuncusu Stela Gabriela Omer, Skyreporter Dergisi’ne konuştu: 90’lı yıllarda birbirinden başarılı projelere imza atan manken-oyuncu Stela Gabriela Omer, Türk sinemasının doğru yolda olduğunu, TV dizilerinin sinemaya olan... Read more »

Dikkat! COVID-19’UN ŞAŞIRTAN 7 NÖROLOJİK SİNYALİ!

Ani gelişen unutkanlıktan uyku bozukluklarına Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen COVID-19 (SARS CoV-2) salgınının başlangıç ve devam sürecinde bildirilen bilimsel raporlar, hastalığın sadece solunum yollarını değil;... Read more »

“Armania Aslında Bir Aşk Hikayesi”

Piyasaya yeni çıkan Armania isimli romanın yazarı Burak Çiçek  ilk röportajını Skyreporter Dergisi’ne verdi: Burak Çiçek: Aşkın varlığını, mahiyetini unutan insanoğluna bugünün dünyasında masalsı duyguların var olabileceğini anımsatıyor. Yazmaya... Read more »

Yeni Politik Dengelerde Yenilebilir Enerjinin Rolü

Dünyanın önemli jeopolitik noktalarından biri olan Türkiye, yenilenebilir enerji atağı ile milli ve tam bağımsız ekonomi sürecini de başarıyla yürütüyor. Rüzgar, güneş, jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynak üretimine yatırım... Read more »