Altyapı Rekorlarını Kimseye Bırakmayacağız

Türkiye’nin en kritik bölgesinde, başarılı belediyecilik örneklerinden birini sunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, tüm olumsuzluklara rağmen kenti Expo 2021’e hazırlıyor. Medeniyetler Bahçesi temasıyla Expo 2021’de... Read more »

Yeni Politik Dengelerde Yenilebilir Enerjinin Rolü

Dünyanın önemli jeopolitik noktalarından biri olan Türkiye, yenilenebilir enerji atağı ile milli ve tam bağımsız ekonomi sürecini de başarıyla yürütüyor. Rüzgar, güneş, jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynak üretimine yatırım... Read more »

Grip ve zatürre aşısı yapılmalı mı?

Koronavirüs sürerken grip mevsimi başladı, akıllarda bu soru var: Aşı yaptıralım mı? Koronavirüs salgını dünya genelinde yeniden yükselişe geçince sonbaharla birlikte beklenen grip ve zatürre salgınlarına karşı nasıl korunacağımız... Read more »

“İHA teknolojisinde Türkiye’nin gerisindeyiz”

Rusya’da yayınlanan askeri sanayi dergisi Voenno-Promışlennıy Kuryer, insansız hava aracı teknolojisinde  ABD’nin gerisinde kaldıklarımı savunarak bu durumu eleştirdi. Dergide çıkan değerlendirmede, “Türkiye’nin bile bu alanda Rusya’dan ileride olduğu ve... Read more »

Dönüşü olmayan bir noktaya doğru mu ilerliyoruz?

Daha önce pek de ciddiye almadığımız konuları tartışmaya başladık. Herkesin eve kapandığı, sanayinin çarklarının dönmediği, bacaların tütmediği, eksoz dumanlarının havaya karışmadığı günlerde, başta İstanbul olmak üzere nerdeyse bütün şehirlerimizde... Read more »

Kapadokya Hepimizin Mirası

Göreme’nin uzun yıllardır çözüm bekleyen sorunları olduğunu ancak tarihi kasabayı güzel günlerin beklediğini söyleyen Belediye Başkanı Ömer Eren, “Göreme’nin yakında alt ve üst yapı sorunu kalmayacak. Kapadokya hepimizin mirası,... Read more »

Ciddi ve Rafine Bir Kitle İle Karşılaştık

Z. Altan Elmas Konutder Yönetim Kurulu Başkanı Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın paylaştığı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü verilerine göre, Temmuz ayında da konut satışlarındaki artış... Read more »